` saviorhost.com - sozlesme `

SAVİORHOST İNTERNET HİZMETLERİ HİZMET SÖZLEŞMESİ


Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.


Hizmet Kullanımı ;


1-) Firmamız kaynaklı olan yada olmayan nedenlerden ötürü doğabilecek veri kayıplarından kesinlikle firmamız sorumlu değildir.


2-) VPS , VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde lisanssız yazılımlar kullanılması yasaktır. Bu konudan ötürü çıkabilecek tüm zararların sorumlusu hizmeti alan ve kullananın kendisidir.


3-) Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, döküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen yada saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.


4-) Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU , Trafik , Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız askıya alma hakkı mevcuttur.


5-) Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.


6-) Firmamızın sunucularını yada kiraladığınız sunucu , vps , hosting hizmetlerinde her türlü SPAM mail ( Toplu Mail Gönderimi ) gönderimleri hesabınızın anında kapatılıp, hesabınızın iptal edilmesini sağlar. SPAM mail kesinlikle yasaktır. SPAM Mail her türlü toplu halde gönderilen tüm aktiviteleri kapsamaktadır.


7-) Herhangi bir lisanssız yazılım kurduğunuzda ( null script, warez içerik, crack, program vs. ) firmamız sorumlu tutulamaz. Her hizmet alan kendi hesabından sorumludur. Bu tür işlemlerden dolayı uyarı geldiğinde hosting hesabı askıya alınır ve ilgili yazılımın yayın akışı kesilmeden açılamaz. Ayrıca bu yasaklanmış işlemi yapan hizmet sahibi hesabın tekrardan aktif edilebilmesi için 15 TL gibi bir cezai rakam ödemesi gerekmektedir.


8-) Lisanslandırma işlemlerindeki gecikmeden doğabilecek aksamalar ve sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.


9-) Hosting ve Reseller hizmetlerinde aldığınız pakete göre işlemci limiti verilmiştir. Bu limitleri aşan hizmete dair siteleri SAVIORHOST İNTERNET HİZMETLERİ yetkilileri uyarı vermeksizin hesabı askıya alabilirler.


10-) Hosting ve reseller hizmeti sahibi kişiler sunucuya, sunucu sistemine ve diğer müşteri hesaplarına zarar vermek istediği anlaşılır yada tesbit edilirse hesap hemen iptal edilip silinir. Bu illegal işlemi yapan kişi/ler hakkında İnternet Bilişim Şuçlarına ve İstanbul Büyükçekmece Savcılığına kişi/ler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Ve gereken bütün hukuksal işlemler yapılacaktır.


11-) Lisanslama , Hosting, Reseller, VPS , VDS , Kiralık Sunucu ve Sunucu Barındırma hizmetlerinde ödeme gecikme durumunda saviorhost İnternet Hizmetleri yetkilileri hesap üzerinde işlem yapamaya ( Hesabı durdurmak, silmek, iptal etmek , askıya almak ) yetkileri vardır.
12-) Botnet / Juno / Syn / Zombie vb. saldırı alan hesapların yada sunucuların sahipleri firmamızdan hak talep edemezler. Saldırı durduruluncaya kadar SAVIORHOST İNTERNET HİZMETLERİ yetkilileri işlemleri geçerlidir.


13-) Hizmet alan kişi/ler ve firma/lar sunucu içerisinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerik, döküman yada yayın bulunduramazlar.


14-) Firmamızdan alınan her türlü hizmette destek alabilmesi için hesap sahibinin birebir kendinin olması gerekmektedir. 3. şahıslara kesinlikle hizmet verilmemektedir. Yakınlık, ortaklık, arkadaşlık gibi kavramların hiç bir geçerliliği yoktur.


15-) Firmamızda çalışan ve yetkili olan Satış, Destek ve Muhasebe departmanındaki çalışanlara olası hakaret, argo kelime veya gerçek olmayan suçlamalarda yetkili kişiler hizmeti durdurup iptal etme hakkına sahiptirler. Bu davranışlarda bulunan kişiler tamamen ücret iadesi kapsamı dışında kalmaktadırlar.


16-) Limitsiz sunucularımızda Sadece site dosyaları barınabilir. Bir hesapta 100.000 dosyadan fazlası barınamaz. 1 dosyanın boyutu 1 gb yi aşamaz. Aşılma durumunda SAVIORHOST İNTERNET HİZMETLERİ yetkilileri uyarı vermeksizin hesabı askıya alabilirler veya fesh edebilirler.

Yedekleme ;


1-) Kiralık Sunucu, VPS & VDS ve Sunucu Barındırma Hizmetlerinde yedekleme işlemleri tamamen müşteriye aittir. Firmamız bu hizmetlere sahip müşterilerin yedeklerini almamaktadır. Firmamızın yedeklerinizi almasını istiyorsanız harici backup hizmeti almanız gerekmektedir. Olabilecek veri kaybı sorumluluğu müşteriye aittir.


2-) Hosting ve Reseller hizmetlerinde '' Haftalık " şekilde yedekmele alınmaktadır. Bu yedekler firmamız tarafından alınıp gerekli durumlarda müşteriye verilebilir.


3-) Hosting ve Reseller sunucularında donanımdan & yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur. Yedekleme konusunda 1. dereceden yedekleme hizmeti veren firmamız, garanti yedek işlemi için Harici Backup hizmeti alması gereklidir. 1. Dereceden alınan yedeklerde oluşabilicek veri kaybı firmanın sorumluluğunda değildir.


4-) Süresi biten hizmetlerin yedeklerinin alınabilmesi için hizmet yenilenmesi gereklidir. Aksi durumda Saviorhost İnternet Hizmetleri Mesul değildir.


5-) Firmamız yedekleriniz ile alakalı işlemleri sadece aynı kontrol panellerinde yapmaktadır. Farklı paneller ile işlem yapılmasını isterseniz ( taşıma, kopyalama vs. ) harici destek paketi satın almalısınız.

Geri Ödeme Koşulları ;


1-) Domain, Kiralık Sunucu, Sunucu Barındırma hizmeti alan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. Hiç bir koşulda ( veri kaybı, teknik sorun, abuse ihlali vb. ) müşterilerimize geri iade yapılmaz.


2-) Yıllık ödenen Kiralık Sunucu, VPS & VDS, Reseller, Hosting hesaplarında geri ödeme yapılabilir. Bunun için müşterinin tarafımıza sağlıklı bir gerekçe sunması şarttır. Bu işleminde 5 gün içerisinde yapılması zorunludur. 5 Günü geçen talepler dikkate alınmayıp göz ardı edilecektir.


3-) Domain ve dedicated hesapları hiç bir şekilde geri iade kapsamına girmemektedir. Bu hizmetler için geri iade talep edilemez.


4-) Hizmet farkı gözetmeksizin kampanyadan yararlanılarak alınan hızmet iade kapsamında değildir.

Ücret Ödeme ;


1-) Hosting , Reseller , VPS & VDS , Kiralık Sunucu ve Sunucu Barındırma hizmeti alan müşterilerin ödemeleri, son ödeme tarihlerine kadar yapılmak zorundadır. Ödemede esneklik günü bulunmamaktadır. Son ödeme tarihlerine kadar ödeme yapılmayan hizmetler askıya alınıp erişim kesilir. Tekrar erisime açılması için alınan hizmetin bedelinin %25 kadar bir ödeme cezai ücret adı altında alınır. Bu ücretlendirmeye reconnect yada unsuspend adı verilmektedir.


2-) Hosting , Reseller , VPS & VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde ödeme tarihlerinin geçmesi halinde firmamızın yetkilileri hesapları durdurabilir ve isterlerse tamamen hesabı kaldırabilme yetkilerine sahiptirler.


3-) Alınan hizmetin son ödeme tarihi gecikmesi durumunda SAVIORHOST İNTERNET HİZMETLERİ yetkilileri sizlere geciken gün miktarına göre " Geciktirme Bedeli " adı altında geciken gün faturası çıkarabilirler.Fatura Gönderimi ;


1-) Faturalarınız SAVIORHOST İNTERNET HİZMETLERİ tarafından Posta yolu ile gönderilmektedir. Posta 'da kaybolan zarflar için yeniden fatura isteyebilirsiniz firmamızdan. Bu yeniden istenen faturalar ücrete tabidir.

2-) Faturalarınızı kargo yolu ile isteyebilirsiniz. Kargo alıcı ödemeli olarak gönderilir.


Sözleşme son güncelleme tarihi = 18.08.2017

SAVIORHOST İNTERNET HİZMETLERİ YASİN YYURTALAN

Adres : Menekşe Sok. No:33/b Pursaklar/ANKARA

Tel : +90 (850) 302 69 90

Faks: +90 (850) 302 69 90

İmza Tarihi :

Kaşe & İmza :


Müşteri
Firma
Adres: / Adı Soyadı Ya da Firma Ünvanı:

Tel :

Faks :

İmza Tarihi :